Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Trwa VIII edycja Enter Enea Festiwal

Koncert Echo Serca rozpoczął VIII edycję Enter Enea Festiwal. Wydarzenie, które zgromadziło nad Jeziorem Strzeszyńskim fanów jazzu, było niezwykłym spotkaniem na pograniczu koncertu i seansu terapeutycznego. Przed miłośnikami muzyki jeszcze dwa wieczory, które będą obfitowały w ciekawe i inspirujące spotkania z artystami.

Koncert otwierający Enter Enea Festiwal był wycieczką do korzeni muzyki – ludzkiego organizmu, w tym dźwięków serca i tętna oraz częstotliwości, które mają wpływ na ludzkie emocje. Przewodnikami tej dźwiękowej podróży byli muzycy: Leszek Możdżer, Miłosz Pękala, Bartosz Weber i autor wizualizacji pokazywanej w trakcie koncertu – Wiktor Podgórski.

Wtorkowy wieczór rozpocznie się od spotkania z Tomaszem Chyłą i jego kwintetem. Wystąpi również wiedeńska formacja First Strings on Mars, a wieczór zakończy koncert specjalny. Leszek Możdżer wraz z zaproszonymi do współpracy muzykami i chórem Poznańskie Słowiki, zaprezentuje Psalmy Dawidowe w odświeżonej wersji. W koncercie udział wezmą Lars Danielsson i Adam Pierończyk.

Ostatni dzień rozpocznie Maciej Obara, jeden z najaktywniejszych polskich muzyków na arenie międzynarodowej. Widzowie będą mogli również wysłuchać kameralnego koncertu rosyjskiego mistrza bałałajki, Aleksieja Arhipovskiego. Festiwal zakończy się koncertem amerykańskiej saksofonistki Tii Fuller. Specjalnie dla niej Leszek Możdżer przygotował aranżacje na fortepian, bas, perkusję i orkiestrę.

Finałowy koncert z udziałem gwiazd będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Enei. 30 maja o godz. 22.30 internauci zobaczą projekt, w którym połączą się ze sobą odległe muzyczne światy: elektronika, muzyka orkiestrowa i improwizacja. Orkiestrę poprowadzi Maciej Sompoliński, dyrygent poznańskiego Teatru Wielkiego.

Transmisja koncertu 30 maja o godz. 22.30 na kanale YouTube Enei:
https://www.youtube.com/TwojaEnea