Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enter Enea Festival - finałowy koncert na żywo na kanale YouTube Enei

Zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia VIII edycji Enter Enea Festival. Na transmisję na żywo finałowego koncertu "Symphosphere" z udziałem amerykańskiej gwiazdy Tii Fuller oraz Leszka Możdżera i Larsa Danielssona (30 maja o godz. 22.30) zaprasza sponsor tytularny festiwalu – Enea.

W tym roku festiwal rozpocznie się w poniedziałek 29 maja. Nad poznańskim Jeziorem Strzeszyńskim będą dominować instrumenty smyczkowe i saksofon. Poza jazzową klasyką będzie można usłyszeć koncert na bałałajkę i nowe wykonanie Psalmów Dawidowych.

Finałowy koncert z udziałem gwiazd będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Enei. 30 maja o godz. 22.30 internauci zobaczą projekt specjalny, w którym połączą się ze sobą odległe muzyczne światy: elektronika, muzyka orkiestrowa i improwizacja. Na scenie wspólnie grać i improwizować będą amerykańska saksofonistka Tia Fuller, Leszek Możdżer oraz szwedzki kontrabasista Lars Danielsson. Orkiestrę poprowadzi dyrygent poznańskiego Teatru Wielkiego Maciej Sompoliński.  

Transmisja koncertu "Symphosphere" 30 maja o godz. 22.30 na kanale YouTube Enei:
https://www.youtube.com/TwojaEnea

Subskrybenci kanału otrzymają powiadomienie o transmisji.