Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich

Enea drugi rok z rzędu będzie sponsorem generalnym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.  W spotkaniu inaugurującym przedłużenie współpracy, które odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, wzięli udział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei oraz Michał Jeliński, członek Zarządu PZTW.

Nadrzędnym celem dalszej współpracy Enei i PZTW jest ciągły rozwój polskiego wioślarstwa reprezentacyjnego, m.in. poprzez przygotowanie polskich kadr do najważniejszych imprez tego sezonu.  Enea towarzyszyła polskim osadom przez ostatni rok, a podpisana 25 maja 2018 roku umowa gwarantuje PZTW wsparcie na kolejne 12 miesięcy. Podjęcie współdziałania, które rozpoczęło się 24 maja ubiegłego roku było wynikiem  inicjatywy m.in. Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Ubiegły rok, będący zarazem pierwszym rokiem współpracy Enei z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich był jednym z najbardziej udanych w blisko stuletniej historii Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. W Mistrzostwach Świata w Sarasocie reprezentanci Polski zdobyli trzy srebrne medale i jeden brązowy. Dla nas to powód do radości, że możemy wspierać wioślarzy w walce o sukcesy, a te są możliwe dzięki doskonałej współpracy zawodników w osadzie. Tak jak w biznesie, bez pracy zespołowej nie ma sukcesu firmy – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei.

Za nami pierwszy rok współpracy ze spółką Enea, rok w którym nasza reprezentacja umocniła swoją wysoką pozycję wśród światowych potęg wioślarskich. Nasz cel którym jest dobry wynik sportowy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio m.in. dzięki wsparciu Enei wydaje się bardzo realny. Współpraca która jest wynikiem programu przygotowanego dla czołowych polskich związków sportowych przez ministra Witolda Bańkę przynosi bardzo dobre rezultaty. Mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale jednocześnie mamy uzasadnione podstawy aby z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział Michał Jeliński, członek Zarządu PZTW.

Wioślarstwo jest w Polsce sportem o wielkich tradycjach i sukcesach. W dotychczasowej historii nasi reprezentanci zdobyli 18 medali Igrzysk Olimpijskich (w tym cztery złote), 43 medale Mistrzostw Świata Seniorów (w tym 10 złotych) oraz 67 medali Mistrzostw Europy (w tym 12 złotych).

Działalność Grupy Enea obejmuje obszar całego kraju. Firma jest szczególnie obecna w północno-zachodnim regionie Polski. Jest to również region ważny dla wioślarskiego środowiska. W Kruszwicy, w województwie kujawsko-pomorskim, na jeziorze Gopło znajduje się profesjonalny tor regatowy. Najbardziej znany i wykorzystywany przy największych imprezach tor jest w Poznaniu, na sztucznym Jeziorze Maltańskim. Tradycje wioślarskie są również silne w Bydgoszczy, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

Enea – tak jak w zeszłym roku – będzie wspierać juniorskie, młodzieżowe  i seniorskie osady podczas krajowych i zagranicznych zawodów w sezonie 2018. Z inicjatywy sponsora generalnego – Enei został stworzony program premiowania najlepszych zawodników. Każdy wioślarz będzie otrzymywać punkty za zajęcie medalowego miejsca w zawodach Pucharu Świata, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Po zakończeniu sezonu zdobyte punkty zostaną zamienione na stypendia.

Główne imprezy wioślarskie sezonu 2018:

01-03.06.            Puchar Świata seniorów - Belgrad

09-10.06.            Mistrzostwa Polski seniorów - Poznań

22-24.06.            Puchar Świata seniorów - Linz

13-15.07.            Puchar Świata seniorów - Lucerna

25-29.07.            Młodzieżowe Mistrzostwa Świata - Poznań

03-05.08.            Mistrzostwa Europy seniorów - Strathclyde

09-16.09.            Mistrzostwa Świata seniorów - Płowdiw

O GRUPIE ENEA:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ponad 16 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy Enea działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

Grupa Enea w liczbach:

6,2 GW zainstalowanej mocy elektrycznej

2,5 mln Klientów

391 mln ton potencjału 3 obszarów koncesyjnych

122,4 tys. km linii dystrybucyjnych wraz z przyłączami

Ponad 16 tys. pracowników

 

O PZTW:

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich założony został w grudniu 1919 roku, więc za 2 lata obchodzić będzie 100-lecie istnienia.  Obecnie zrzesza 36 klubów, 4 Szkoły Mistrzostwa Sportowego i 54 Uczniowskie Kluby Sportowe. Prezesem związku od 1997 roku jest Ryszard Stadniuk, który obecnie pełni także funkcje reprezentanta Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej FISA na Europę (FISA Continental Representative for Europe), przewodniczącego Zarządu Wioślarstwa Europejskiego (ERMB) oraz Wiceprezesa Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W roku 2016 polskie wioślarstwo odniosło historyczny sukces biorąc pod uwagę wioślarską punktację Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Z 31 punktami znaleźliśmy się na 5. Pozycji, wyprzedzając gigantów wioślarstwa – m.in. Niemców, Francję czy Włochów.