Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea sponsorem KTS Tarnobrzeg

KTS Tarnobrzeg to najlepszy w Polsce klub tenisa stołowego. Od dziś jego nazwa to Enea Siarka Tarnobrzeg. Enea rozpoczęła z drużyną współpracę, której celem jest jak najlepsze przygotowanie do najważniejszych zawodów tego roku.

Enea Siarka Tarnobrzeg to 26-krotny zdobywca mistrzostwa Polski, dwukrotny wicemistrz Europy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i zdobywca Pucharu Europy. W drużynie grają najlepsze zawodniczki: Han Ying, m.in. srebrna medalistka igrzysk w Rio de Janeiro, wielokrotna mistrzyni Europy w drużynie z reprezentacją Niemiec; Wiktoria Pawłowicz z Białorusi, brązowa medalistka drużynowych mistrzostw świata, indywidualna i deblowa mistrzyni Europy; Li Qian, która trzykrotnie reprezentowała Polskę na olimpiadzie, medalistka Mistrzostw Świata w Suzhou (2015); Elizabeta Samara z Rumunii, aktualna brązowa medalistka indywidualnych mistrzostw Europy i złota medalistka drużynowych mistrzostw Europy.

Wspieranie tak utytułowanej drużyny to dla nas powód do radości. Energia od Enei dla drużyny z pewnością zagwarantuje kibicom jeszcze wiele sportowych emocji. Konsekwentnie wspieramy sport na terenie działania Grupy Enea, angażując się we współpracę z klubami – powiedział Paweł Antończyk, rzecznik prasowy Enei Połaniec.

Enea Siarka Tarnobrzeg w tym roku, oprócz zdobycia Mistrzostwa Polski i awansu do półfinału Ligi Mistrzyń, stawia sobie za cel promocję tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzięki współpracy z Eneą będziemy mieli więcej spokoju organizacyjnego i logistycznego, a to będzie miało przełożenie na spokojniejszą głowę w naszej podstawowej pracy, czyli przy tenisowym stole – powiedział Zbigniew Nęcek, trener i wiceprezes klubu Enea Siarka Tarnobrzeg. – To jest pierwszy rok współpracy, ale w naszym klubie mamy nadzieję, że to będzie współpraca wieloletnia, gdyż tylko przy długofalowych wspólnych działaniach można osiągnąć jeszcze wyższy poziom wynikowy i promocyjny – dodał.

Przy tenisowym stole zawodniczki będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek, 9 lutego o godz. 18.00 w Tarnobrzegu. Zawodniczki w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń zmierzą się z Linz AG Froschberg. Pierwszy mecz wygrały 3:1.