Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea przedłużyła współpracę z klubem siatkarskim PTPS Piła

Enea drugi rok z rzędu będzie wspierać pilskie siatkarki w walce o sukcesy. Firma od ubiegłego roku jest sponsorem tytularnym drużyny walczącej w najwyższej klasie ligowych rozgrywek żeńskiej siatkówki w Polsce.

Enea PTPS Piła to utytułowana drużyna siatkówki kobiecej, występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub czterokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski oraz Puchar Polski. W niedzielę zawodniczki z Piły wygrały na swoim boisku z Impelem Wrocław (3:0).

Od ubiegłego roku Enea jest sponsorem tytularnym drużyny; ta współpraca została przedłużona o kolejny rok.

Klub jest jedną z najsilniejszych sportowo marek w północnej Wielkopolsce. Drużyna, także dzięki energii od Enei, odnosi sukcesy na parkiecie. Nasze wsparcie dla pilskich siatkarek pozwala budować siłę polskiej siatkówki. Mocno trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei. – Wsparcie utytułowanych i ambitnych sportowców, szczególnie na obszarze naszej działalności, jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enei – dodała Hilszer.

W obecnym sezonie, w połowie rozgrywek, klub zajmuje czwarte miejsce w tabeli, mając ambicję zdobycia miejsca na podium na koniec sezonu.

Z takim sponsorem jak Enea jest nam łatwiej walczyć o sukcesy i piąć się w górę tabeli. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę, która od samego początku układała się bardzo dobrze. Doceniamy to, że Enea jest z nami i wspólnie tworzymy siatkówkę na najwyższym poziomie – powiedział Radosław Ciemięga, prezes PTPS.

Wsparcie dla PTPS Piła to nie jedyny obszar związany z siatkówką, w którym działa Enea. Współpraca ta wpisuje się w szerszy kontekst zaangażowania Enei w rozwój profesjonalnej piłki siatkowej. Firma poszukuje również siatkarskich talentów w ramach projektu Enea Liga Mini Piłki Siatkowej. Ma on na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Enea wspiera zatem zarówno sporty zawodowe, jak i młodzieżowe. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce.