Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea na The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie

Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata, kończące wyścig po Bałtyku, zacumują przy Wałach Chrobrego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017. W wydarzenie zaangażowała się także Enea.

Do Szczecina płyną 72 jednostki, które w najbliższy weekend będzie można podziwiać przy Wałach Chrobrego. Wśród żaglowców, są takie piękności jak brazylijski Cisne Branco, czyli Biały Łabędź, żaglowiec brazylijskiej marynarki wojennej, który na co dzień stacjonuje w Rio de Janeiro. Będą czteromasztowce Sedov (o długości 117 m) i Kruzenshtern (o długości 114 m), a także pływająca pod czeską banderą - La Grace wodowana w 2010 r. replika historycznego statku z drugiej połowy XVIII w. Polskę reprezentować będzie m.in. imponujący 108. metrowy Dar Młodzieży.

Największymi gwiazdami tego wyjątkowego wydarzenia będą oczywiście żaglowce, ale organizatorzy, w tym także Enea, przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy najbliższy weekend zapragną spędzić w Szczecinie. Enea stworzyła, w specjalnym namiocie sferycznym, miejsce pełne niespodzianek związanych z energią elektryczną. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w interaktywnej zabawie Knoocker (to gra, która polega na kontrolowaniu animacji komputerowych wyświetlanych na interaktywnej platformie, za pomocą dowolnej piłki). W Strefie relaksu Enei będzie można odpocząć na leżakach i napić się lemoniady, a także naładować swój telefon.

Oprócz podziwiania pięknych jednostek, a nawet uczestniczenia w rejsie, w niedzielę ulicami miasta przejdzie międzynarodowy, barwny i radosny korowód złożony z załóg wszystkich żaglowców. Organizatorzy zorganizowali także Festiwale: rzeźb z piasku, filmów żeglarskich, food trucków, orkiestr dętych oraz taneczny Samba Port Festival. To nie wszystko, dla dzieci stworzyli specjalną strefę z konkursami i zabawami oraz wesołe miasteczko. A poza tym na gości wydarzenia czeka sporo koncertów – wystąpi m.in. słynny tenor Andrea Bocelli oraz polskie gwiazdy Kayah i Andrzej Piaseczny.

Dokładny program wydarzenia dostępny tutaj!