Po latach dobrych doświadczeń Enea rozwija współpracę z KS Energetyk Poznań. Od nowego sezonu zawodniczki i zawodnicy wszystkich sekcji „Energetyka” będą rywalizować na arenach sportowych z nowym, energetycznym herbem klubu jako Enea Energetyk Poznań. Pierwszym owocem rozszerzonej współpracy Enei z klubem jest powrót I ligi siatkówki kobiet do Poznania.

Enea Energetyk Poznań to ponad 400 zawodniczek i zawodników trenujących w czterech sekcjach sportowych: gimnastyki artystycznej, kajakowej, lekkiej atletyki i siatkówki. Teraz, dzięki rozszerzeniu współpracy z Eneą, klub może się rozwijać i walczyć o coraz wyższe cele sportowe.

– W Poznaniu jest głód siatkówki na dobrym poziomie. Dzięki wsparciu Enei po ośmiu latach do Poznania wraca I liga piłki siatkowej kobiet. Od nowego sezonu Enea Energetyk Poznań będzie walczyła o każdy punkt na siatkarskich parkietach. Liczymy na wsparcie kibiców siatkarskich, których w Poznaniu nie brakuje. Wiem, że zawodniczki w nadchodzącym sezonie dadzą z siebie wszystko  – powiedział Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

– Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego na obszarze naszej działalności wspieramy inicjatywy kulturalne i sportowe. Zdecydowaliśmy się wykonać razem z klubem kolejny krok i rozszerzyć współpracę. Chcemy, aby seniorska drużyna Enea Energetyk Poznań była wizytówką tego, co wspólnie robimy z Energetykiem w zakresie sportu dzieci i młodzieży, a także magnesem przyciągającym kolejne zawodniczki i zawodników. Mam nadzieję, że przy naszej pomocy klub zbuduje silne podstawy do dalszego działania we wszystkich sekcjach sportowych i będzie osiągał sukcesy sportowe – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Enea od lat wspiera KS Energetyk angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Klub i energetyczna firma wspólnie prowadzą projekt Enea Akademia Sportu. W sezonie 2016/2017 siatkarki i siatkarze Energetyka, którzy swoją przygodę zaczynali w Enea Akademii Sportu byli najlepsi w województwie wielkopolskim. W finałach Mistrzostw Wielkopolski trzy zespoły Energetyka wywalczyły tytuł Mistrzów Wielkopolski, a jeden - brązowy medal. W rozgrywkach o Mistrzostwo Polski kadeci Energetyka dotarli do półfinału, natomiast kadetki i młodziczki zagrały w finałach. Kadetki zajęły V miejsce, a młodziczki odniosły historyczny sukces zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

– Współpraca naszego klubu z Eneą trwa od lat i przynosi Energetykowi historyczne sukcesy siatkarskie. Z powodzeniem realizujemy programy skierowane do dzieci i młodzieży, takie jak Enea Akademia Sportu. Dzięki temu dbamy o kondycję fizyczną dzieci, zachęcamy ich do uprawiania sportu i wyławiamy talenty. W ten sposób Enea włącza się w tworzenie piramidy szkolenia. Daje to nam zaplecze potrzebne do rozwoju profesjonalnego sportu. Te dobre doświadczenia chcemy teraz przenieść na pozostałe sekcje klubu – dodał Robert Rakowski.

Enea poza siatkówką wesprze również pozostałe sekcje Klubu Sportowego, czyli kajakarstwo, gimnastykę artystyczną i lekkoatletykę. Współpraca ma się odbywać w oparciu o rozwiązania i doświadczenia zdobyte przez klub i Eneę podczas działania Enea Akademii Sportu. Celem firmy i klubu jest w tym przypadku również budowa piramidy szkoleniowej, która w przyszłych latach zaowocuje sukcesami sportowymi.

Wkrótce zawodniczki i zawodnicy Enea Energetyk Poznań będą występować z nowym herbem klubu, który został zaprezentowany na konferencji prasowej. Znak nawiązuje do znanej i kojarzonej z „Energetykiem” charakterystycznej błyskawicy.

Enea i Energetyk zapowiedziały również kontynuację realizowanego w ramach Enea Akademii Sportu programu Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej. Projekt ma pomóc w rozwoju profesjonalnej siatkówki na terenie Poznania. Ambasadorką Enea Liga Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata. Pierwsza edycja Ligi realizowana w roku szkolnym 2016/2017 okazała się dużym sukcesem – w rozgrywkach wzięło udział ok. 1 000 dzieci i młodzieży z 30 szkół z Poznania i okolic. W rozgrywkach, które odbywały się na parkiecie poznańskiej hali Arena rywalizowało blisko 250 zespołów. Ligowa rywalizacja składała się z dziewięciu imprez przeznaczonych dla dzieci z klas IV-VI podstawówki. Czwartoklasiści grali w siatkarskich dwójkach, piątoklasiści – trójkach, a szóstoklasiści – czwórkach. Sto najlepszych siatkarek i siatkarzy w nagrodę wyjechało na 3-dniowe siatkarskie campy do Kołobrzegu.

O ENEA  ENERGETYK POZNAŃ:

Klub Sportowy Enea Energetyk Poznań na przełomie 60-letniej działalności wielosekcyjnej dochował się wielu reprezentantów Polski, uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Obecnie w „Energetyku” trenuje ponad 400 zawodniczek i zawodników w 4 sekcjach: siatkówki, gimnastyki artystycznej, kajakowej i lekkiej atletyki. Biorąc pod uwagę uczestników projektu „Enea Akademii Sportu” szkoleniem objętych jest każdego roku ponad 1500 dziewczynek i chłopców IV,V i VI klas  szkół podstawowych.

O GRUPIE ENEA:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ok. 15,7 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy Enea działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

Grupa Enea w liczbach:
5,2 GW zainstalowanej mocy elektrycznej
3 pola wydobywcze
121,3 tys. km linii dystrybucyjnych wraz z przyłączami
15,7 tys. Pracowników
2,5 mln Klientów