Enea została nowym sponsorem tytularnym prestiżowych zawodów triathlonowych na licencji World Triathlon Corporation, które w tym roku odbędą się w Warszawie i Gdyni. 

Organizatorem zawodów jest agencja Sport Evolution, która jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN w Polsce. Współpraca z Eneą rozpoczęła się już przed dwoma laty. Enea dotychczas była sponsorem oficjalnym zawodów IRONMAN® 70.3® w Gdyni.

Od tego roku Enea będzie partnerem tytularnym nie tylko imprezy w Gdyni, ale także w Warszawie.

Enea angażuje się w imprezy sportowe, w których start wymaga posiadania dużych pokładów energii, dlatego także i tym razem będziemy aktywnie wspierać zawody IRONMAN®. Wzmacniamy naszą obecność w Gdyni, a dodatkowo chcemy zaangażować się w zawody w Warszawie.  Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy kolejne osoby do tej formy spędzania wolnego czasu – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei. – Ważna jest także atmosfera samych zawodów, na którą obok bardzo dobrej organizacji składają się niesamowici zawodnicy i kibice, a to wszystko gwarantuje Enea 5150 Warsaw i  Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia – dodał.

Dzięki zaangażowaniu Enei organizatorzy zawodów Enea 5150 Warsaw i  Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife ogłosili rok 2017 „Rokiem Energii w Triathlonie”.

– Chcemy pokazać, że triathlon to najbardziej energetyczna dyscyplina sportowa na świecie. Każdy kto choć raz był na zawodach IRONMAN wie, że takiej dawki pozytywnej energii nie sposób dostać nigdzie indziej – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający w agencji Sport Evolution. – W najbliższych miesiącach będziemy realizować wiele niestandardowych i spektakularnych kampanii reklamowych. Jesteśmy przekonani, że przyczynią się one do dalszej popularyzacji triathlonu w Polsce. Ogromnie cieszymy się, że nasze ambitne plany wsparła Enea, bo to zapewni jeszcze większy rozmach prowadzonych przez nas działań – dodaje Drelich.

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie, obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300 tysięcy sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy  niemożliwych (Anything is possible – to hasło, które przyświeca zawodom IRONMAN na całym świecie).  W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife.

Enea 5150 Warsaw to zawody na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 10 km biegu). W  tym roku zawody odbędą się 10 i 11 czerwca, a w programie imprezy są także sztafety triathlonowe dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlon dla dzieci IRONKIDS.  Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz www.facebook.com/5150warsaw.

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo-Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Tegoroczne zawody odbędą się 5 i 6 sierpnia. Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz www.facebook.com/polandtriathlon.