teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Energetycy z Enei Operator w święta jak zwykle na służbie

Na nadchodzące święta synoptycy nie zapowiadają żadnych wichur, burz czy ekstremalnych zjawisk pogodowych. Niemniej jednak służby Enei Operator również w okresie świątecznym będą czuwały, aby mieszkańcy północno-zachodniej Polski mieli zapewnione bezpieczne dostawy energii elektrycznej.

Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez prądu. W święta tym bardziej. Dlatego też dla energetyków ten okres jest normalnym czasem pracy. Bez względu na wolne od pracy dni, pogotowia energetyczne będą pracowały jak w każdą niedzielę. W przypadku wystąpienia większej awarii będą miały dodatkowo możliwość wsparcia się pracownikami pełniącymi tzw. dyżury domowe.

– Wiemy, że okres przed świętami nasi Klienci spędzają głównie na przygotowaniach do Wigilii, dlatego też w tym czasie nie planujemy prac eksploatacyjnych, które wymagają wstrzymania dostaw energii elektrycznej – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator. – W czasie świąt wszystkie nasze brygady pogotowia energetycznego będą zwyczajowo pełniły służbę, aby szybko i skutecznie reagować na ewentualne awarie i jak najszybciej przywracać zasilanie – dodał.

Czynna będzie także całodobowa bezpłatna infolinia 991, pod którą można zgłaszać awarie zasilania lub odsłuchać komunikaty o przerwach w dostawach i czasie przywrócenia zasilania. W razie wystąpienia większych, regionalnych awarii spółka na bieżąco będzie publikowała informacje na swojej stronie internetowej www.operator.enea.pl dostępnej również na urządzeniach mobilnych.

Powiązane informacje