teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea wspiera triathlonowe Mistrzostwa Europy w Poznaniu

W weekend 22-24 lipca w Poznaniu w ramach Enea Challenge Poznań rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu). Na trasie spotkają się zawodnicy z 38 krajów. Pierwszy raz w historii impreza triathlonowa tej rangi odbywa się w naszym kraju. Enea jest sponsorem tytularnym sportowych zmagań.

Poznań w przedostatni weekend lipca (22-24 lipca) stanie się europejską stolicą triathlonu. Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim to trzecia najważniejsza impreza triathlonowa w tym roku na świecie, po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwach Świata na Hawajach. Najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na naszym kontynencie są tym razem organizowane w Polsce.

Enea szykuje dla kibiców szereg dodatkowych wydarzeń. W sobotę 23 lipca odbędzie się Bieg Nocny na dystansie 5,6 km. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 22 przy trybunach nad Jeziorem Maltańskim. Firma przygotowała dla uczestników dodatkowe atrakcje, które rozświetlą Maltę.

– Na zawodników czeka bogaty pakiet startowy m.in. specjalna koszulka, lampa czołówka i świecąca opaska ledowa na ramię. Zadbamy też o niecodzienną oprawę biegu – na trasie prowadzącej przy Jeziorze Maltańskim przygotowane będą niespodzianki dla zawodników – mówi Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei.

Udział w Biegu Nocnym jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie: https://korzysci.energiaplus.pl/bieg_nocny i otrzymać specjalny voucher umożliwiający darmowy zapis na bieg.

Z kolei przy Placu Wolności powstanie Strefa Enei z wieloma atrakcjami. Dzięki nim kibice będą mogli poczuć się jak mistrzowie triathlonu i obserwować zmagania sportowców. Enea zapewni również miejsca odpoczynku i zabawy dla rodzin z dziećmi.

Natomiast w piątek odbędą się dwa mini wydarzenia: Enea Challenge KIDS Triathlon oraz Enea Challenge Woman’s Run. Udział w tych zawodach pozwoli poczuć przedsmak triathlonowych emocji.

Enea Challenge Poznań słynie z gorącego dopingu kibiców. W tym roku będzie to jeszcze prostsze, ponieważ zawodnicy będą rywalizować w centrum miasta, gdzie przewidziano specjalne punkty kibica. Sportowców można też wspierać biorąc udział w wielu imprezach towarzyszących.

W tej edycji, po raz pierwszy w historii poznańskiego triathlonu, główne miejsce zmagań przeniosło się znad Jeziora Maltańskiego na Plac Wolności, na którym wzorem UEFA EURO2012, znajdować się będzie specjalna strefa kibica. Podczas całego weekendu w sportowej rywalizacji weźmie udział ok. 5 tys. zawodników,  a organizatorzy przewidują, że triathlonistom będzie kibicowało ok. 15 tys. osób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/

Zobacz film, który potwierdza, że triathlon jest dla wszystkich: https://www.youtube.com/watch?v=zBj8yEyavmY