teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Oświetlenie przeniosła siedzibę do Szczecina

W czwartek formalna siedziba Enei Oświetlenie została przeniesiona do budynku szczecińskiego oddziału tej spółki. Zmiana nie rodzi żadnych negatywnych skutków dla pracowników. Grupa Enea chce w ten sposób lepiej wykorzystać potencjał szczecińskiego ośrodka.

Działalność Enei Oświetlenie opiera się o dwa równorzędne oddziały działające w Poznaniu i Szczecinie. Zmiana siedziby wiąże się głównie z formalnościami i z aktualizacją danych rejestrowych w KRS oraz przeniesieniem z Poznania do Szczecina siedziby zarządu Enei Oświetlenie. Pozostałe działy firmy pozostaną w swoich obecnych lokalizacjach.

Mimo formalnych zmian, tak jak dotychczas, niezmiennie ważna pozostanie rola obu oddziałów spółki: poznańskiego i szczecińskiego. To one na co dzień współpracują z samorządami, a także budują relacje z Klientami – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie.

Chcemy wykorzystywać zdobyte doświadczenia i jeszcze lepiej wpisywać się w życie społeczności lokalnych, dla których działamy. Przeniesienie oficjalnej siedziby, wzmacnia również pozycję Szczecina w Grupie Enea – wytłumaczył powody przeniesienia siedziby prezes Kądziołka.

Należąca do największych firm w kraju Grupa Enea ma swoją główną centralę w Poznaniu. Część spółek ma jednak swoje siedziby w innych regionach Polski. Przykładowo w Świerżach Górnych pod Kozienicami swoją siedzibę ma Enea Wytwarzanie, a w Puchaczowie niedaleko Łęcznej znajduje się siedziba Lubelskiego Węgla Bogdanka. Sprzyja to budowie szerokich kompetencji na całym obszarze działania Enei oraz rozwojowi firmy.

Enea Oświetlenie specjalizuje się w realizacji inwestycji oświetleniowych oraz w zarządzaniu oświetleniem drogowym. Należy do największych krajowych firm w branży. Spółka, której najważniejszym klientem są samorządy, współpracuje z ponad 350 miastami i gminami z północno-zachodniej Polski, na obszarze obejmującym prawie 1/5 powierzchni kraju.