Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Triathlonowa rodzina przygotowuje się do poznańskich Mistrzostw Europy

Przygotowania do Enea Challenge Poznań 2016, w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Europy w triathlonie nabierają coraz większego tempa. Z dnia na dzień do grona ponad 2300 uczestników dołączają kolejni zawodnicy. Znane są też kolejne szczegóły prestiżowej imprezy, której logotyp zaprezentowano podczas konferencji prasowej na Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu. W ramach przygotowań odbędzie się m.in. cykl rodzinnych imprez sportowych.

Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, podczas zakończonego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej oficjalnie zaprosił wszystkich mieszkańców Poznania i okolic do aktywnego udziału w wielkim festiwalu triathlonu, który czeka nas już od 22 do 24 lipca. Strefa zmian na Placu Kolegiackim, finisz w sercu miasta na Placu Wolności oraz koncert znanego wykonawcy to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą czekać na zawodników i kibiców podczas triathlonowych Mistrzostw Europy.

- Poznaniacy już od kilku lat udowadniają, że kochają triathlon. Żadne miasto nie zasłużyło na organizację Mistrzostw Europy bardziej, niż to, które dało początek polskiemu triathlonowi nad Jeziorem Kierskim w 1984 roku – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei. Enea Challenge Poznań w tym roku przeszedł pierwszy test organizacyjny. Ponad 3100 zawodników i ponad 1550 uczestników Strefy ENERGIA+ Aktywne Życie to dowód, że sport i zdrowy tryb życia nie są obce mieszkańcom tego regionu – dodaje.

Droga do Mistrzostw Europy

Sportowe emocje czekają na poznaniaków już podczas przygotowań do Enea Challenge Poznań. Wzorem poprzednich lat w stolicy Wielkopolski zorganizowane zostaną mini eventy, podczas których uczestnicy będą mogli przetestować swoją kondycję. W 2016 roku będą one miały formę pikników rodzinnych. Podczas nich coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi pasjonaci sportu.

- Specjalne imprezy przygotowujące do sezonu triathlonowego to nasza mała tradycja. W 2016 roku chcemy jak najlepiej przygotować wszystkich zawodników i kibiców do prestiżowej imprezy sportowej, czyli triathlonowych Mistrzostw Europy – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator Enea Challenge Poznań. – W 2016 roku chcemy promować aktywny wypoczynek z rodziną, nawiązując tym samym do głównej idei Challenge Family. Od początku przyszłego roku będziemy cyklicznie spotykać się na rodzinnych piknikach biegowych łączących sport i dobrą zabawę – dodaje.

Pierwsza impreza w ramach cyklu przygotowań do Mistrzostw Europy odbędzie się 14 lutego. Kolejna została zaplanowana na 20 marca. Uczestnicy rodzinnych zawodów będą rywalizować na różnych, dostosowanych do ich wieku, dystansach. Dorośli będą mieli do pokonania 5 km albo 10 km trasy biegowej. Szczegóły dotyczące zawodów dla dzieci i dodatkowych atrakcji zostaną podane wkrótce.

Wszystkie informacje na temat przyszłorocznych Mistrzostw Europy można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/