Pracownicy Enei ekspertami od energetyki i bezpieczeństwa
Pracownicy Enei po raz kolejny udowodnili, że są ekspertami najwyżej klasy. Ponad pół tysiąca specjalistów firmy wzięło udział w zmaganiach konkursowych, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu energetyki, bezpieczeństwa i prawa pracy oraz pierwszej pomocy. Konkurs „1 z 10 tysięcy” ma już w Enei wieloletnią tradycję. Sukces zwycięzcy tegorocznej edycji smakował wyjątkowo, bo Paweł Górski już po raz drugi okazał się najlepszy.
W konkursie wiedzy energetycznej „1 z 10 tysięcy” każdy mógł się sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę z dziedzin, których znajomość jest niezbędna każdemu energetykowi. W tym roku, pierwszy raz w historii konkursu, zwycięzcą został ponownie omnibus z roku 2013. To prawdziwy ekspert.
– Dla mnie najważniejsza jest idea tego konkursu, czyli autentyczna chęć zdobywania i poszerzania wiedzy, rozbudzanie pasji poznawczej i zainteresowania naukami technicznymi. Robimy to także po to, żeby zwiększać bezpieczeństwo swoje i innych. W naszej pracy zdarzają się sytuacje, w których specjalistyczna wiedza i umiejętności pracy zespołowej mogą uratować ludzkie życie – powiedział zwycięzca, Paweł Górski. – Cieszę się, że konkurs jest co roku organizowany. To niewątpliwie duża motywacja do utrwalania, aktualizowania i poszerzania wiedzy – dodał Górski.
Konkurs dla pracowników Enei, od kilkunastu lat udowadnia, że wiedza o energetyce i bezpieczeństwie jest nie tylko pożyteczna, ale także fascynująca. Między innymi w ten sposób firma promuje naukę poza schematami. Taka forma edukacji sprzyja skutecznemu nabywaniu i utrwalaniu informacji niezbędnych w codziennej pracy. A wszystko to z korzyścią także dla naszych Klientów.
- Największym atutem konkursu jest to, że w sposób atrakcyjny daje konkretną i praktyczną wiedzę – podkreśla Jakub Kamyk, wiceprezes Enei Operator i przewodniczący komisji konkursowej. – Bardzo ważna jest dla nas również edukacja z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Od kilku lat prężnie działa program wolontariatu pracowniczego. Nasi pracownicy nie tylko zdobywają wiedzę, ale chętnie się nią dzielą, m.in. z uczniami na specjalnych lekcjach w szkołach.
W tegorocznej odsłonie przygotowano łącznie prawie dwieście specjalistycznych pytań, by zostać omnibusem trzeba było poprawnie odpowiedzieć na sto z nich. Od trzech lat prowadzącym zmagania w półfinale i finale konkursu „1 z 10 tysięcy” jest znany z telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk. Jego obecność wzmaga tremę, ale także mobilizuje startujących. Współpracuje on także przy formułowaniu pytań.
Podziel się na: