Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Mecenasem Sportu Wolnej Polski

Firma otrzymała tę zaszczytną nagrodę podczas wczorajszej gali Sportowy Sukces 25-lecia Wolnej Polski. Uroczystość z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego i Premiera Donalda Tuska odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Galę i poprzedzający ją plebiscyt zorganizowało Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Telewizją Polską oraz Przeglądem Sportowym.  

O znaczeniu wyróżnienia świadczy także towarzystwo, w ja kim znalazła się ENEA. Najlepszym sportowcem Wolnej Polski czytelnicy i widzowie wybrali Adama Małysza, drugie miejsce w tej kategorii przyznano Justynie Kowalczyk, a trzecie - Kamilowi Stochowi. Reprezentacja Polski Siatkarzy została z kolei uznana za Drużynę Wolnej Polski. Podczas gali ogłoszono także wybór najważniejszego wydarzenia sportowego 25-lecia. Miano to otrzymał turniej piłkarski UEFA, Euro 2012.

ENEA znalazła się w gronie firm, które w największy sposób przyczyniają się do rozwoju polskiego sportu. Grupa jest sponsorem tytularnym najlepszej ligi żużlowej świata - ENEA Ekstraligi, siatkarskiego Pucharu i Superpucharu Polski oraz jedynego cyklu zawodów triathlonowych w kraju, ENEA Tri Tour. Wspiera także sport amatorski, w ramach Akademii Siatkówki ENEA współorganizuje zajęcia sportowe dla setek dzieci ze szkół podstawowych północno-zachodniej Polski.

W ostatnich dniach doceniono także zaangażowanie Grupy we wspieranie kultury. Minister Kultury, Bogdan Zdrojewski wyróżnił działalność firm zrzeszonych w Klubie Mecenasów Muzeum Łazienki Królewskie. M.in. ENEA otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury w kategorii Mecenas Kultury.  W ramach współpracy z Łazienkami ENEA realizowała projekt „Dumni z Dziedzictwa”. Firma sfinansowała i wykonała iluminację, podświetlając Pałac na Wyspie, Staw Belwederski, Pałac Myślewicki oraz Świątynię Diany. To odmieniło wygląd parku i jego obiektów. Grupa konsekwentnie wspiera polską kulturę. Obecnie jest Mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu, jednej z najważniejszych scen operowych w kraju. Zaangażowała się także w poznański festiwal Malta, który jest wyjątkowym wydarzeniem teatralnym i muzycznym w naszej części Europy.