Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea sponsorem tytularnym Poznańskiego Triathlonu oraz cyklu największych imprez triathlonowych w Polsce

Grupa ENEA została tytularnym sponsorem cyklu siedmiu zawodów triathlonowych, w tym największego z nich – ENEA Poznań Triathlon. Swój udział w tej imprezie zapowiedział m.in. jeden z najlepszych triathlonistów na świecie, dwukrotny mistrz świata Ironman – Chris McCormack. Nie zabraknie także czołówki polskich sportowców. Śladem Poznania będą podążać pozostałe imprezy cyklu ENEA Tri Tour 2014. We wszystkich zawodach łącznie weźmie udział blisko 10 tys. zawodników.

Poznańskie zawody, sponsorowane przez koncern ENEA, największego sprzedawcę energii elektrycznej w regionie, będą okazją do znakomitej przygody zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Po Chrisie McCormacku do grona uczestników i ambasadorów ENEA Poznań Triathlon 2014 dołączają kolejni sportowcy. Na dziś, oprócz „Macca” są to: Agnieszka Jerzyk, Kacper Adam, Robert Stępniak, Jarosław Skiba i Marcin Suwart (przygotowujący się do Paraolimpiady w Rio de Janeiro), Filip Przymusiński, Przemysław Walewski i Bogumił Głuszkowski. Poznańskie zawody będą także częścią Mistrzostw Polski na długim dystansie organizowanych przez Polski Związek Triathlonu. O potencjale imprezy świadczy fakt, że już dziś na listach figuruje blisko 2,5 tys. zawodników przy trzech tysiącach dostępnych miejsc.

– Wspieramy różne dyscypliny sportu, m.in. żużel oraz siatkówkę. Potencjał triathlonu jest dla nas oczywisty. Ta kombinacja trzech elementów: pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga żelaznego zdrowia i konsekwencji w treningu. To sport trudny, wymagający ogromnej energii, samodyscypliny i systematyczności. Są to cechy, które podziwiamy u zawodowców i które próbujemy naśladować w naszej codziennej pracymówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes ENEA S.A.

Cykl ENEA Tri Tour odbędzie się także dzięki zaangażowaniu sponsorów głównych: autoryzowanego dealera Volvo w Poznaniu i Wielkopolsce, Firmy Karlik oraz biura podróży Itaka. Imprezę współorganizują ENDU Sport i Miasto Poznań. Poznańskie zawody będą częścią największego w Polsce cyklu siedmiu imprez triathlonowych ENEA Tri Tour oraz ważnym elementem w procesie ubiegania się Poznania o licencję IRONMAN® w 2015 roku. Oprócz rywalizacji na długim i krótkim dystansie, przygotowane zostaną liczne atrakcje towarzyszące. Impreza dostarczy więc uczestnikom i kibicom wielu, nie tylko sportowych, wrażeń.

–  Cieszymy się, że koncern ENEA zdecydował się zostać sponsorem tytularnym nie tylko poznańskiej imprezy, ale także całego cyklu. Po raz pierwszy zrealizujemy przedsięwzięcie na tak dużą skalę. Aż siedem niepowtarzalnych imprez, 10 tysięcy zawodników i megawaty pozytywnej energii – oto nasz cel - mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor ENDU Sport i cyklu ENEA Tri Tour.

Każda z imprez należących do ENEA Tri Tour będzie miała unikalny charakter, a cały cykl podsumowany zostanie na uroczystej gali kończącej sezon. ENEA Tri Tour będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w ENEA Tri Tour będzie start w co najmniej trzech z siedmiu imprez. Oficjalne zakończenie sezonu odbędzie się na przełomie września i października. Nagrodzonych zostanie wtedy ponad 250 zawodników. Sklasyfikowani uczestnicy ENEA Tri Tour otrzymają imienne dyplomy zaświadczające o uzyskanej lokacie wraz z rezultatami wszystkich startów. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano okolicznościowe puchary i nagrody. Wśród uczestników rozlosowany zostanie też samochód Volvo V40 Cross Country ufundowany przez Firmę Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo.

Kalendarz imprez w ramach ENEA Tri Tour

  • 31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
  • 20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
  • 06.07.2014 Triathlon Szczecin
  • 26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
  • 15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )
  • 31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)
  • 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo