Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Kibice Unii Leszno wzmocnili swój klub z Enea

Bartosz Smektała, młody zawodnik Unii Leszno otrzymał ufundowany przez ENEA silnik do motocykla żużlowego. Finał zorganizowanej przez sponsora ENEA Ekstraligi Żużlowej akcji  „WzMOCnij swój klub z ENEA” na stadionie w Lesznie zakończył tegoroczny sezon żużlowy. Uwieńczeniem imprezy był towarzyski mecz Unii z Drużyną Przyjaciół, rozegrany wg mocno umownych zasad.

Akcja „WzMOCnij swój klub z ENEA” trwała od początku tegorocznego sezonu Ekstraligi. Zmobilizowała do wzajemnej rywalizacji ponad 2,5 tysiąca Kibiców ośmiu czołowych polskich klubów żużlowych. Każdy z nich wsparł ulubiony klub podpisując nową, korzystniejszą umowę na zakup energii od ENEA, a następnie przekazał zdobyte punkty swojej drużynie. Wygrała Unia Leszno (540.800 punktów), wyprzedzając Stal Gorzów (446.800 pkt.) i Falubaz Zielona Góra (328.400 pkt.).

- ENEA od kilku lat wspiera polski żużel. Jest to dyscyplina, w której mamy najlepszą ligę, a nasi zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki. Wspierając młodą kadrę żużlowców, chcemy mieć udział w zapewnieniu kolejnych sukcesów w przyszłości – mówi Bartosz Zieliński, Dyrektor Departament Zarządzania Portfelem i Produktami ENEA.

Nagrodą główną był silnik dla juniora zwycięskiej drużyny. Doceniając zaangażowanie Kibiców, ENEA ufundowała profesjonalne kevlary żużlowe dla klubów – zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Uczestniczący w akcji Kibice także otrzymywali żużlowe upominki.

- Jestem bardzo zaskoczony i szczęśliwy, że to właśnie mnie spotkało takie wyróżnienie – mówi wzruszony zwycięzca. – To kolejna miła niespodzianka w tym sezonie. Pierwszą była możliwość wystartowania w lidze. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby na tym silniku zdobywać jak najwięcej punktów dla mojego klubu – dodaje Bartosz Smektała.

- Bardzo się cieszymy, że to nasz junior zdobył silnik. Dziękujemy wszystkim Kibicom, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa w akcji „WzMOCnij Swój Klub z ENEA”. Dzięki naszym Kibicom silnik trafił do zdolnego i ambitnego sportowca – podkreśla Piotr Jóźwiak, Wiceprezes Unii Leszno.

Uwieńczeniem tegorocznego sezonu był towarzyski mecz żużlowy Unia Leszno vs Przyjaciele, z okazji 21-lecia startów Adama „Sqóry” Skórnickiego, znanego żużlowca i trenera. W składzie Zespołu Przyjaciół Unii zameldowali się goście Mistrza. Wśród nich takie gwiazdy jak Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Rafał Okoniewski, czy Grzegorz Walasek.