Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea „odzyskuje” Poznań

Enea wygrała przetarg rozpisany przez grupę zakupową pod przewodnictwem Miasta Poznań. Dziś została podpisana umowa, zgodnie z którą w 2015 roku firma sprzeda w sumie 238 GWh energii elektrycznej gminom, instytucjom i firmom z Poznania i okolic. W ten sposób, po kilku latach przerwy, Enea wraca do współpracy biznesowej ze stolicą Wielkopolski.

Enea wyprzedziła bardzo silną konkurencję i zaproponowała Zamawiającemu najkorzystniejszą cenę: prawie 67 mln zł.  Umowa przewiduje dostarczanie energii do łącznie 3710 punktów jej poboru. Klientami Enei staje się nie tylko Miasto Poznań, ale także Gminy należące do aglomeracji: Kleszczewo, Komorniki, Kórnik, Luboń, Mosina, Stęszew, Szamotuły, Czerwonak, Buk, Skoki, Dopiewo, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne i Suchy Las. Ponadto, w ramach tego samego powstępowania, Enea dostarczy prąd firmom: Aquanet (dostawca wody dla Poznania o okolic), Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu, Port Lotniczy Poznań Ławica, Termy Maltańskie (najnowocześniejszy i największy w Polsce kompleks wodno-rekreacyjny)  oraz Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

- Sukces w tym przetargu pokazuje, że bardzo skutecznie wzmacniamy naszą pozycję na trudnym, konkurencyjnym rynku. Intensywna praca nad poprawą wyników sprzedaży i budowaniem zaufania Klientów, także tych instytucjonalnych, przynosi konkretne efekty. Przygotowujemy najkorzystniejsze oferty, sprzedajemy coraz więcej, a Klienci to doceniają – mówi Grzegorz Kinelski, Wiceprezes Enei S.A. ds. Handlowych.

Eneato jeden z liderów polskiego rynku energetycznego. Należy do grona największych polskich przedsiębiorstw i najsilniejszych marek. Grupa integruje obszary wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży energii. Ma 2,4 mln Klientów, sprzedaje energię na terenie całej Polski.