Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Poznań Open 2023 z nową energią

Enea Poznań Open 2023 - to oficjalna nazwa zbliżającego się wielkimi krokami turnieju tenisowego z cyklu ATP Challenger Tour. W tym roku sponsorem tytularnym imprezy została Enea – koncern energetyczny z siedzibą w Poznaniu. Turniej co roku odbywa się na kortach Parku Tenisowego Olimpia w poznańskim Lasku Golęcińskim. Tegoroczna edycja zaplanowana jest od 18 do 24 czerwca.

Poznań Open, który zmienia szyld na Enea Poznań Open, to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych odbywających się w Polsce. Początki sięgają wczesnych lat 90., kiedy tenisowi zawodowcy zaczęli pojawiać się na zupełnie nowej imprezie w stolicy Wielkopolski.

– Wsparcie ze strony tak dużego podmiotu jak Enea to dla naszej imprezy szansa na jej dalszy rozwój. Budujemy się systematycznie i konsekwentnie od 30 lat.  O słuszności tej drogi świadczą losy uczestników turnieju z poprzednich edycji. Naszą ambicją zawsze było to, żeby pojawiali się tutaj utalentowani zawodnicy, którzy dopiero weszli lub nieśmiało jeszcze pukają do pierwszej setki rankingu ATP, ale w perspektywie kilku lat mają szansę stać się gwiazdami. Chcemy przybliżać mieszkańcom Poznania jak i gościom spoza regionu i kraju tenis na bardzo przyzwoitym poziomie powiedział Krzysztof Jordan, dyrektor turnieju.

Grupa Enea to jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, który od lat wspiera polski sport, zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji o współpracy był fakt, że siedziba spółki mieści się w Poznaniu.

– Enea Poznań Open to wydarzenie sportowe z niesamowitą energią. Turniej należy do najlepszych imprez tenisowych w Polsce. Kibice co roku mogą tu liczyć na wspaniałe widowisko i udział zawodników, którzy występują na najlepszych kortach na całym świecie. Cieszy nas, że tak prestiżowe wydarzenia sportowe odbywają się w stolicy Wielkopolski i możemy wspierać turniej Poznań Open jako sponsor tytularny – powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Enea SA.

W trakcie Enea Poznań Open kibice będą mogli odwiedzić jedną z dwóch stref zorganizowanych przez sponsora tytularnego. W jednej znajdą się atrakcje dla najmłodszych, druga będzie miejscem relaksu dla kibiców.  Już wkrótce organizatorzy Enea Open Poznań 2023 przedstawią gwiazdy tegorocznego turnieju.

– Zyskaliśmy mocnego Partnera. Enea będzie wspierać nasz turniej także realizując ciekawe aktywności dla kibiców tenisa oraz mieszkańców Poznania i gości przybyłych na obiekty Parku Tenisowego. Nasz nowy Partner jako mecenas sportu stawia na popularyzowanie aktywności fizycznej, więc na pewno będzie energetycznie. Zapraszamy całe rodziny. Osobiście cieszę się, że wspólnie będziemy mogli realizować także projekty dla młodych zawodników. Mamy ciekawe plany związane z tenisowym szkoleniem dzieci i młodzieży, w którym odgrywamy czołową rolę w Polsce ujawnia Ewelina Sterczewska, menedżer Parku Tenisowego Olimpia.

Enea angażuje się w rozwój polskiego sportu  będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Enea jest także mocno zaangażowana we wsparcie najważniejszych klubów żużlowych z  regionu aktywności Grupy. Koncern energetyczny z Wielkopolski jest sponsorem: Enea Falubaz Zielona Góra, Enea Polonia Piła, ebut.pl Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno oraz ebebe PSŻ Poznań. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Badmintona oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.