Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Prezydent Andrzej Duda otworzył dziś uroczyście Polską Wystawę Gospodarczą. Do 28 października mieszkańcy Warszawy i odwiedzający stolicę mogą oglądać na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego jej pierwszą odsłonę. Składają się na nią pawilon wystawowy oraz wystawa plenerowa, na której prezentuje się 25 polskich firm, zaproszonych do udziału w projekcie. Wśród nich Enea, jedyny przedstawiciel z branży energetycznej.

Polska Wystawa Gospodarcza (PWG) to inicjatywa Prezydenta Andrzeja Dudy, który otworzył wystawę. Inspiracją dla niej była Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w 1929 r. w Poznaniu. PWG w nowoczesny sposób opowiada o historii ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki oraz przedstawia sukcesy polskiej myśli technicznej i technologicznej.

Wystawa będzie prezentowana w cyklu dwuetapowym w latach 2018-2019. Jej pierwsza odsłona, którą można oglądać do 28 października przedstawia ideę przyszłorocznej głównej części, jej symbole oraz przesłanie.

Na Placu Piłsudskiego stanął pawilon wystawowy, w przestrzeni plenerowej prezentuje się 25 firm, które dzięki mądrym decyzjom i silnym podstawom ekonomicznym z sukcesami działają od przeszło 100 lat, skutecznie konkurując z zagranicznymi podmiotami. Wystawa plenerowa podzielona jest na pięć obszarów tematycznych związanych z rodzimą gospodarką. Przestrzenie te tworzą historię rozwoju polskiej przedsiębiorczości, opowiadają o przyświecających jej ideach i kierunkach wytyczających przyszłe zmiany. Są to solidarność, nowe technologie, kreatywność, rozwój i przyszłe pokolenia.

Grupa Enea prezentuje się w kategorii rozwój, który postrzegany jest nie tylko w wymiarze ekonomicznym, ale obejmuje wszystkie aspekty życia człowieka. Enea znalazła się w wąskim gronie firm, które poszukują niestandardowych rozwiązań na wielu płaszczyznach, mając wpływ na podwyższanie standardu życia społeczeństwa.

– Historia naszej Grupy, której początki sięgają 1904 r., kiedy to w centrum Poznania uruchomiono pierwszą w mieście elektrownię, to ciągły rozwój, zarówno pod względem technologicznym, jak również zasięgu naszego działania i liczby obsługiwanych klientów – powiedział Piotr Adamczak, wiceprezes Enei ds. handlowych. – Rozwijamy się w sposób zrównoważony, dbając jednocześnie o środowisko naturalne i bezpieczeństwo energetyczne kraju. Stawiamy na nowe technologie, także w obsłudze klienta, proponując innowacyjne produkty i nowoczesne kanały kontaktu. Nie zapominamy o naszej społecznej odpowiedzialności; pracownicy Grupy Enea – wolontariusze – wspierają wiele projektów i inicjatyw na rzecz rozwoju edukacji, sportu, kultury i ekologii, wsparcia dzieci, młodzieży i seniorów – dodał Piotr Adamczak.

Hasłem pierwszej odsłony Polskiej Wystawy Gospodarczej jest „Siła Wspólnoty”. Atrybutem – Wieża, która nawiązuje do symbolu Powszechnej Wystawy Krajowej z 1929 r. Główną część wystawy będzie można zobaczyć w Warszawie w połowie 2019 r.